Modrá kabelka INTUICE

Příběh MODRÉ BARVY a její použití v mé KABELKOVÉ módě
Hlavní materiály mých kabelek je
1/ RIFLOVINA/DENIM/JEANS/NEJLEPŠÍ MATROŠ SVĚTA atd.
2/ veganská kůže/PRATELNÝ PAPÍR/ KRAFTEX / SNAPPAP/ omyvatelný papír / washable paper

Proč je ta MODRÁ tak DOBRÁ? Mám pro to několik vysvětlení…
1/ modrá neboli INDIGO je barva horních čaker.
Je to barva VYSOCE spirituální, hodně vzdušná, mimosmyslová.
Aktivuje krční čakru, což je místo komunikace, modrá otevírá třetí oko a posiluje korunní čakru.
Může vám to připadat jako esoterická informace, ale vibraci MODRÉ vnímáme smyslově, takže si můžete myslet, co chcete, a stejně vaše tělo reaguje svým přirozeným způsobem a najednou se přistihnete, jak toužíte po modré :).

Modrá aktivuje důvěru, klid a moudrost, ale i melancholii nebo úzkosti, smutky.
Tuto barvu mají rádi lidé senzitivní, jemní, toužící po klidu.
Modrá uklidňuje nervový systém, avšak člověk může padat do apatie a hlubin své duše…
Jak prožíváte modrou vy?

Kam modrou raději nedávat
NAOPAK do interiéru s modrou opatrně.
Sice uklidňuje, ale i ochlazuje, takže tam, kde je vám pocitově zima, většinou to bývá severní strana, nebo strana návětrná, tam se dávají barvy teplé – zahřívající.
Jenže stejně záleží ještě více na konkrétním odstínu, může být modrá teplá a modrá studená.
Modrá lomená do zelena či hněda může být už odstín teplý, ale v základě se modrá řadí mezi studené odstíny (červená je teplá).
Nebojte se užívat odstíny nově namíchané, vyhněte se předem namíchaným odstínům, co vám nabízejí obchody, raději si zkuste barvu namíchat podle svého pocitu a tak se projevit jako TVŮRCE.
Protože nejlepší je si věci vyzkoušet na vlastní kůži.

SHORT HISTORY MODRÉ
2/ MODRÁ / Indigo (řekla bych zářivá modrá): míchali ji už staří indiáni. Malovala se po celém těle nebo se jí barvily látky.
Indigo, už jsem o ní psala zde na blogu, je barva francouzského umělce Yves Kleina, je vibrující a uhrančivá, určená k rituálům.
3/ V naší dvě stě let staré kultuře barva indigo dostala privilegium jako barva jeans. Nestárnoucí materiál má hlavně MODRÝ odstín.
Rifle byly utkány jako materiál pro dělníky, kteří potřebovali materiál pevný, levný, jednoduše pratelný, příjemný – to asi nebylo v plánu, ale stalo se. Denim je to materiál ulice, city, urban style. V riflích vždycky vypadáte dobře. K riflím se hodí všechno. Rifle jsou multipotencionální materiál. Z rifloviny se dá všechno ušít, od oděvů po boty, bytové doplňky, však koukněte sem na PINTEREST.

       

Rifle, to je jak náboženství, každý den je nosíte, každý den se k nim modlíte…

Teta Wiki říká: Modrý pracovní oděv z tkanin podobných denimu nosili námořníci v italském Janově už v 17. století (ze zkomoleného francouzského Jannes vzniklo asi o 200 let později slovo jeans). V polovině 19. století začal Levi Strauss v USA prodávat pracovní oděvy z bavlněného serže dováženého z francouzského Nîmes. Ze slovního spojení Serge de Nimes (vyslovované serž deNim, tedy serž z Nimes) pak vzniklo pro tuto tkaninu označení denim. Výrobky měly na trhu velký úspěch, v roce 1873 byly zčásti patentovány a brzy se začly šít pracovní oděvy pro zlatokopy, kovboje apod. Asi od 30. let 20. století byl denim známý i v Evropě, v 50. letech si oblíbila část mládeže jeansy jako znamení odporu proti konzervativní společnosti. V 60. letech začali nosit kalhoty z denimu i dospělí a asi o 20 let později přišly už stovky výrobců s nejrůznějšími variantami a imitacemi jeansů.

Jak jsem řekla, riflovina se dá skvěle upcyklovat, je to velká část mé tvorby. Je to magická tkanina a strašně moc vydrží.
Řeknu vám své výrobní tajemství, které jsem u nikoho neviděla: někdy riflovinu otáčím na rub, protože takhle vypadá ještě líp než LÍC, má NEZVYKLÉ tkaní a vypadá nově. Kromě toho má jiný odstín, je více do šeda a tyhle KOUZLA miluji.

Jak MODROU nosit na kabelce
A/ Modrá je skvělá barva, je to stavební kámen vašeho outfitu.
Protože je praktická, nenápadná a všechno se k ní hodí, vše se dá k ní doladit a nemusíte hodiny stát před zrcadlem.
K modré můžete dát bílou košili či sako a vypadáte good, inteligentně a přitom ležérně.
Já osobně raději nosím tmavě modrý odstín riflí v mužského stylu s hnědými – koženými detaily, působí to luxusně a elegantně.
Přitom když k tomu dáte bláznivé náušnice či výraznou rtěnku, všichni padnou na zadek, cože to jde za bohyni? 🙂

B/ K modré se báječně hodí nějaký luxusní, originální doplněk. KABELKA INTUICE INDIÁNKY či taška z rifloviny a zlatého pratelného papíru.

C/ Zásady SKVĚLÉHO OUTFITU jsou jednoduché. Máte dvě cesty:
1/ Vždy dolaďte kabelku s botami nebo sakem či kabátem. A raději míň než víc.
Vždycky se můžete rozšoupnout červenou rtěnkou anebo těmi náušnicemi.
Jasně, Francouzky by řekly nuda, nuda, šeď, šeď… ale my Češky jsme holt krásné přirozeně, proto to nemusíme honit neobvyklými kreacemi, které já osobně zbožňuji, ovšem ve finále, upřímně, to nejsem já. Můžu se spolehnout jen na to, že jsem RŮZNÁ, většinou klasik, ale někdy REBELKA. 

2/ Oblečte se decentně, nenápadně a vezměte si nějaký zajímavý kousek. Třeba právě tu kabelku, tašku či batoh. Něco extra.
Vždycky pomýšlejte na změnu a buďte openmind k novým nápadům a změnám. Proč?
Protože život je nekončící ZMĚNA.

PS.
Nezapomeňte na zlaté doplňky, dejte si jich hodně či velké. Prostě se toho nebojte!
ZLATO září a krásně modrou podpoří – je to její protiklad, takže se BOŽSKY doplňují a podporují, člověk vypadá super CHIC!
Kromě toho ZLATÁ podpoří vaše sebevědomí – hraje pro druhou čakru! SEBEVĚDOMÍ, SEBEHODNOTA, SEBEJISTOTA.

Napište mi, jak to s MODROU zvládáte vy?
Nosíte rifle nebo nosíte modré kabelky? Pošlete mi fotky na můj fanpage na FB Taška čistí vzduch.

 
Vendula *
Jsem architektka a bloggerka. Miluji umění, změnu, udržitelnost, a seberozvoj. Mým DAREM je přinášet světu KRÁSU. Lidi INSPIROVAT a LADIT na VLNU KRÁSY. Má TVORBA v lidech rozproudí ENERGII a RADOST ze života. A TO MĚ BAVÍ!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.