8 tipů, jak se mít více ráda

Návod na ŠŤASTNÝ a UDRŽITELNÝ ŽIVOT pro lidi, kteří chtějí pochopit SVĚT, ale už ví, že především musí poznat sami SEBE, a poté SVĚT.

Uvědomění si svých myšlenek, strachů a emocí vede ke změně vědomí. A to vede ke změně návyků, směrem ke štěstí. Pojem Sebeláska a Test SEBELÁSKY.

 

Udělejte si TEST SEBELÁSKY, ať víte, jak jste na tom. Jako bonus dostanete Checklist z tohoto článku,
ať už můžete pracovat na svém sebepřijetí, které mi skvěle funguje.

Dnes ráno, když jsem šla hodit věci do naší sdílené pračky, jsem viděla mou mámu, a zničilo mě, jak byla zbořená.
Jak to, co se zase děje?, proběhlo mi hlavou.

Jak to, že její generace neumí pečovat o svou psychiku, o své well-being? Napadlo mě, že to není její generace, že je to ona, ona sama. Jak to? Protože bydlím v ulici plné důchodců a SLEDUJI JE. Koukám, jak žijí, učím se a vnímám, snažím se nehodnotit, pokud možno…

Cítím, že je v roli OBĚTI. Ale já ho znám, ten prolhaný program. Znám ho, protože je u nás rozšířený, hodně lidí se chová jako oběť, většinou nevědomky. Je to návyk a je stejně toxický jako alkohol.

Díky pravidelné terapii se učím tento program eliminovat a učit se ladit na vlnu INSPIRACE. To je pracovní název. Nekonečné pole možností. Znamená to nepadat s energií a náladou dolů, do zoufalství či vyhořelosti, třeba i do role oběti a chudinky, do emocí, které nám nic dobrého nedávají, a naopak nám berou energii.

Dřív jsem nechápala, proč se mi ta situace děje. Proč mi máma hraje furt ten program, tu scénku? Ale teď už vím! Odpověď pro vás je v článku. Hlavně BÝT SPOKOJENÁ SAMA SE SEBOU! A tady se dotýkáme tématu SEBELÁSKA.

SEBELÁSKA to je velké téma. Existuje plno testů a já jsem vytvořila také jeden, jak uvádím výše.
Já sebelásku chápu jako přístup k sobě samé, kdy jsem přijala SAMA SEBE taková jaká jsem, uvědomila si své silné a slabé stránky a ty přijala. A co víc učím se je milovat každý den. Je to i vymanění se ze starých vzorců myšlení a to je SROVNÁVÁNÍ SE s ostatními. Máme je naučené z rodiny, ze školy a i ze zaměstnání. Je to taková celková vymazanost. A poslední akt je projevování VDĚČNOSTI a uvědomění, že nám byl dán život. Když si uvědomíte co všechno máte, zdraví, rodinu, děti, domov, práce, jídlo tak je to přeci luxus.

Jak tedy být spokojená sama se sebou?
Hodím vám zde pár tipů, které mi skvěle fungují

1/ POZNÁVEJTE SAMA SEBE
Najděte způsob, jak si porozumět, a najděte to rychle. Já to zkoumám přes dvacet let, pozoruji se a někdy se sebou nechám pohltit, úplně se zdemoluji a přežívám. Ale pochopila jsem, že dlouhodobé sezení u počítače (já seděla jako architektka na zadku deset let osm hodin denně, pět dní v týdnu, celkem tedy ani nepočítám) deprese miluje, krmí je. Energie slábne, až tam žádná není. A tam se DEPRESI daří. To je má zkušenost. Není na co čekat.


Zde vidíte sežranou oběť, ale ta tygřice je pěkná, že? Co kdybychom raději byli tou zdravou, krásnou tygřicí? Je to přeci náš výběr, kým budeme.

2/ POZORUJTE své STRACHY, ale nepodléhejte jim.
STUDUJTE JE, dokud vás to baví.
A až vás to přestane bavit, zjistíte, že lepší a EFEKTIVNĚJŠÍ je jít do světla. Zvětšovat pozitivní, radostný pocit v sobě. Třeba až na okraj sebe a dál za konečky prstů, přes celou místnost a město, a ještě dál…
Protikladem strachu je totiž JISTOTA. Zvětšujte svou jistotu, podporujte ji, milujte ji, laskejte ji, pečujte o ni, ať vám roste jako velký silný strom, na který s láskou koukáte. Protože tak vlastně podporujete SEBELÁSKU. A ta roste do velikého, silného stromu.

Člověk padající dolů je vyřízený i po odpočinkovém víkendu.

3/ VYTVOŘTE SI MENTÁLNÍ KOTVU
Najděte si mentální kotvu. Třeba STROM SEBELÁSKY, o kterém jsme mluvili a vyvěste si jej na viditelné místo. A když budete upadat dolů, koukejte na něj, úplně se do něj vtělte a tím se STROM SEBELÁSKY a JISTOTY stává vámi a vy jím. JSTE JEDNO.
JSTE LÁSKA A JISTOTA.

4/ DĚLEJTE VĚCI, KTERÉ VÁS BAVÍ
Hledejte věci, které vás baví a dělejte je.
Dělejte je i přesto, že mozek říká něco jiného, protože člověk není mozek, člověk je DUŠE. A duše k vám promlouvá tou touhou něco dělat, tvořit, zažít.

Já dělám teď koláže, moc mě baví, dříve jsem kreslila, poté malovala a teď kolážuji. Kolážování používám jako grafický prvek ke kabelkám z pratelného papíru. Pro další inspiraci si kupuji kursy na DOMESTIKA. Jsou tam výtvarné kursy na různá témata, a jsou ve španělštině s anglickými titulky. Takže si pocvičím i cizí jazyky. https://www.domestika.org/

Sebelásková kabelka z pratelného papíru může být také vaší mentální kotvou.

5/ Anebo na všechno, co jsem tady napsala, zapomeňte
a rovnou UDĚLEJTE ROZHODNUTÍ.
ŽE OD TEĎ JSTE SPOKOJENÁ SAMA SE SEBOU.

6/ Žijte tu praxi tohoto rozhodnutí.
PRAKTIKUJTE.

Nalaďte se na pozitivní myšlení, pusťte si meditaci, zatančete si.
MEDITUJTE několikrát týdně. Připomínejte si to.
Protože už se nemusíte nořit do temnot, můžete jít rovnou do světla, do tvorby.
Protože 
VY JSTE TVŮRCI VAŠEHO ŽIVOTA.
Nikdo jiný to za vás neudělá (ani velká láska), žádná věc to za vás neudělá (ani boží auto či dům), jak si spousta lidí myslí.
JEDINĚ VY MŮŽETE OVLÁDNOUT SVÉ MYŠLENÍ A CHOVÁNÍ.
A TRANSFORMOVAT K VAŠEMU NEJLEPŠÍMU OBRAZU.

VAŠE IDEÁLNÍ JÁ V PROSTORU EXISTUJE, VYMANIFESTUJTE SI HO. PŘITÁHNĚTE SI JEJ DO VAŠEHO POLE A PRACUJTE NA JEHO ZHMOTNĚNÍ. TEĎ MŮŽETE ZAČÍT.

Koláž pro Pinterest na tvorbu udržitelné tašky z riflí, pásku a pratelného papíru.

7/ HÝBEJTE SE
Cokoliv, co vám vyžene ponurou energii z těla ven.
Cvičte jógu, běhejte nebo tancujte.
I chodit pěšky do obchodu nebo na kosmetiku se vyplatí a jedete v udržitelném modu. Šetříte za dopravu, šetříte planetu od toxických plynů, a HLAVNĚ AKTIVUJETE SVÉ MILOVANÉ TĚLO.

8/ VYTRVEJTE
Ať se děje, co se děje, vytrvejte. Vytrvalost je vlastnost králů anebo královen.

Udělejte si TEST SEBELÁSKY, ať víte, jak jste na tom. Jako bonus dostanete Checklist z tohoto článku,
ať už můžete pracovat na svém sebepřijetí, které mi skvěle funguje.

 

Vendula *
Jsem architektka a bloggerka. Miluji umění, změnu, udržitelnost, a seberozvoj. Mým DAREM je přinášet světu KRÁSU. Lidi INSPIROVAT a LADIT na VLNU KRÁSY. Má TVORBA v lidech rozproudí ENERGII a RADOST ze života. A TO MĚ BAVÍ!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.